Fiat 124 Spider 2000i – Pininfarina 2000 Spider Tributo Ferrari

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się ostatnio na krótką sesję wraz z Mariuszem – właścicielem pięknego i unikatowego Fiata 124 Spider. Wybrałem porę późno-popołudniową, aby dojechać na zachód słońca.

Zdjęcia postanowiliśmy utrzymać w starym klimacie – z dala od nowoczesnej architektury, tłumów i miejskiego zgiełku. Na ten cel wybrałem Oliwę – starą dzielnicę Gdańska.

Więcej o samym egzemplarzu opowie Wam Mariusz – właściciel egzotycznego samochodu:

Ten custom to duchem i sercem mały brat Ferrari 275 GTS. Zaprojektowany i budowany u Pininfariny, napedzany 2 litrowych silnikiem dawnego inżyniera Ferrari, Aurelio Lamprediego. Model popularny głównie na Zachodnim Wybrzeżu USA dorobil sie wielu swietnych wariacji na temat Tributo Ferrari. Ba, w wielu amerykańskich sklepach wręcz można zakupić całe zestwy stylizacyjne deski rozdzielczej z modelu 275 GTS. Ten czarny Spider w przeciwieństwie do innych egzemplarzy inspirowany był fascynujacym i legendarnym modelem 250 GT SWB, który dla mnie jest najpiekniejszym autem wszechczasów. Na aukcjach SWB osiąga astronomiczne ceny siegające 5 mln EUR. To nieosiągalne auto a jak sie je kocha tak jak ja to wychodzi właśnie taki sobie o to custom…..

Auto pochodzi z Kaliforni, przez Kanadę przywędrowało do UK a stamtąd trafiło w 2010r. do Gdańska. Autko uczetniczyło w Polsce w wielu rajdach i po skatowaniu wymagało wiele czasu i wysiłku aby doprowadzić je do obecnego stanu. Remont trwał rok i cały czas jest coś do zrobienia. W kwietniu deska rozdzielcza i wykładzina, w maju sportowe sprężyny i amortyzatory, później pozostałe detale wnetrza, chromowane zderzaki itd. Prawda jest taka, że to niekończaca się historia, ktora sprawia mnóstwo frajdy.

Cóż, czas przejść do rzeczy :) Zapraszam do obejrzenia galerii:

Oraz prezentacji zdjęć zrobionej przez Mariusza:

The Adobe Flash Player is required for video playback.
Get the latest Flash Player or Watch this video on YouTube.

Serdecznie dziękuję administracji „Zajazdu pod Olivką” za wyrażenie zgody na wykonanie zdjęć oraz udostępnienie miejsca do fotografowania.

Zobacz również:

Fiat 124 Spider 2000i – Pininfarina 2000 Spider Tributo Ferrari

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*